Microblading, nejoblíbenější forma permanentního make-upu, je to název pro tetování obočí. Místo šokujících tmavých obočí, moderní technika simuluje jednotlivé tahy vlasů pro přirozený vzhled. Kosmetičtí umělci “vytvářející” permanentní make-up, používají velmi jemné pero k nanášení pigmentu přímo pod kůži. Můžete také slyšet jména, jako je praporování obočí nebo mikrostínování.
Permanentní oční linka
Permanentní makeup na oční linku
Permanentní make-up na oční linky se provádí uvnitř nebo nad linií řas, aby vypadaly plnější. Provádí se dva typy liniových tetování: tradiční tetování na oční linky a vylepšení linie řas. Permanentní make-up je umístěn přímo nad linií řas a zanechává efekt výrazné linie očních linek. Vylepšení řas sedí v linii řas pro jemnější a přirozenější vzhled. Pokud na sobě nemáte make-up, vylepšení řas Vám vytvoří vzhled, jako byste měli plnější řasy.
Lip Blushing (červenání rtů)
Lip Blushing
Permanentní make-up na rty Vám může připomenout obraz fantastické velké dámy s trvalou rtěnkou, která nikdy nevypadá, že by skutečně vyplňovala její rty. Ale tahle technika byla zdokonalena do své současné podoby, známé jako červenání rtů nebo tónování rtů. Permanentní make-up rtu je jednoduché pokrytí čisté barvy po celém rtu. Většinou se pracuje s přirozeným odstínem rtů, aby se přidala jen o něco hlubší vrstvu pigmentu. Hotový výsledek by měl vypadat jako právě pokousaný, rozmazaný ret – typ jemné barvy, který vypadá, jako byste si právě užívali líčení.
Tetování vlasů
Mikropigmentace pokožky
Tetování na vlasy, mikropigmentace pokožky hlavy (nebo zkráceně SMP), je lékařské, nechirurgické, kosmetické tetování, které vytváří iluzi účesu zastřiženého na holé hlavě nebo dodává hustotu ztenčující se linii vlasů. Postup lze také použít ke skrytí jizev po transplantaci vlasů, skrytí vizuálního dopadu popálenin nebo jizev na hlavě. Mikropigmentaci pokožky hlavy lze provést na všech typech a barvách pleti. Tento postup zahrnuje lokální anestezii, aby se zabránilo bolesti během postupu. Na rozdíl od jiných tetování postup proniká do epidermální úrovně kůže a pigment se ukládá v horní dermální úrovni a použité inkousty (nebo pigmenty) jsou v průběhu času méně náchylné ke změně barvy. Výhodou tohoto postupu je, že vlasovou linii lze relativně snadno upravit a osvěžit.
Náklady na tetování vlasů
Náklady na mikropigmentaci pokožky hlavy závisí na různých faktorech, například na tom, kde žijete, typu kliniky, kterou si vyberete, požadované oblasti ošetření a počtu ošetření, které potřebujete. Procedura trvá asi dvě nebo tři sezení, která obvykle trvají asi tři hodiny. Klienti si mohou vybrat ze stovek odstínů inkoustu, které odpovídají jejich původní barvě vlasů a tónu pleti. Zatímco mikropigmentace pokožky hlavy je trvalé ošetření, lze ji odstranit korekčním postupem nebo laserovým ošetřením. Vzhledem k tomu, že postup je relativně nový, není k dispozici mnoho vědeckých údajů o tom, zda lidé utrpěli vedlejší účinky. Vzhledem ke dvěma hlavním zdravotním problémům s tetováním na vlasy, kterými jsou čistota jehel a možnost alergické reakce na použitý inkoust, mnoho praktiků provádějících tento zákrok, provede před úplným ošetření test na nenápadné části pokožky hlavy. Nalezení přirozeně vypadající vlasové linie je nejdůležitějším aspektem mikro pigmentace pokožky hlavy. Pokud tento postup není proveden správně, může v některých případech zcela zabránit iluzi přírodních vlasů a zanechá nepřirozený vzhled.
Maskování jizev
Permanentní make-up na maskování jizev
Permanentní make-up pro maskování jizev je typ s přírodně zabarveným pigmentem, který maskuje jizvu. Nejznámější použití je pro jizvy po mastektomii. Umělci mohou zakrýt různé formy jizev, strií nebo jizev po akné. Většinou se začíná hodnocením jizvy a mícháním pigmentu tak, aby přesně odpovídal pokožce. Poté se implantuje pigment do jemných vrstev méně než jeden milimetr pod povrch kůže. Dosáhnutí výsledku bude trvat dvě až tři sezení, naplánovaná s odstupem pěti až šesti týdnů, aby se umožnilo uzdravení mezi jednotlivými sezeními.
Tetování pihy
Permanentní make-up na pihy
Představte si pihatá tetování jako vzbouřenou sestřičku průmyslu permanentního líčení. Někteří umělci je neprovádějí kvůli obtížnosti udržení rovnoměrného vyblednutí na obličeji, zatímco jiní tvrdí, že pihy jsou stejně přirozeně nerovnoměrné. Permanentní make-up pihy začíná kreslením na jednotlivé pihy tužkou na oční linky. K tetování každé pihy se pak používá techniku stick-and-poke – metoda tetování jednou jehlou místo strojku. Každá z nich trvá asi čtyři nebo pět píchnutí. Pomocí zředěného pigmentu se pomalu vytvoří pihovatý obličej, dokud pihy nevypadají jemně, přirozeně a těsně pod kůží. Jakmile se dokončí první průchod jehlou, nanese se na obličej znecitlivující krém a znovu se vstoupí do kůže, aby se piha udělala něco většího nebo tmavšího bez dalšího nepohodlí.